Terapilerimiz

Terapilerimiz

Young grumpy couple at marital counseling therapy

Aile Çift Terapisi

Aile ve çift terapisi, evli ya da bekar partnerleri kapsayabildiği gibi birey sayısının daha fazla olduğu aile yapılarında da kullanılabilen terapi çeşididir. Bireyler seansa ister online ister yüz yüze katılabilmektedirler. 

Therapy Session for Teens Close Up

Çocuk Ergen Terapisi

Çocuk ve ergen terapisi, yetişkin olmayan bireylerin ebeveynleri tarafından bulundukları psikolojik ya da davranışsal problemlerin çözümü için başvurulan uzman ile gerçekleştirdikleri seansları ifade eder.

Individual session

Bireysel Terapi

Bireysel terapi ya da psikoterapi, danışanın ve mesleki anlamda yeterliliği olan terapistin belli bir süre ve süreç içinde baş başa olduğu , gizlilik başta olmak üzere etik kuralların hakim olduğu, danışanın özgür alanı olarak nitelendirilir.

Psychological Therapy

Beck Yönelimli Bilişsel
Davranışçı Terapi

Tamamen bilimsel uygulamalara dayanan tek psikoterapi yöntemidir. Bu yönteme göre terapist danışanın problemlerini duygu , düşünce , davranış, bedensel tepkiler ve çevre üzerinde yoğunlaşarak çalışmayı hedefler.. Terapist çalışmanın başlangıcında oluşabilecek bütün  risk faktörlerini keşfeder ve bununla ilgili gerekli tedbirleri alır. 

Crying man on therapy

Travma ve Yas Terapisi

Travmatik olaylar , üstesinden gelebilme becerilerini aşan durumlar olarak tanımlanabilir. Doğal afetler, bir yakının beklenmedik şekilde kaybı, kaza , tecavüz, işkence vb durumlar olarak adlandırabiliriz.
Bu durumların ortak yönü beklenmedik oluşudur.

Beklenmedik durumlar  insan için genellikle büyük bir tehdit içerir. 

Closeup of african american doctor hand typing healthcare treatment on laptop computer

Online Terapi

Online terapi, birey ya da bireylerin genellikle yüzyüze görüşme imkanı bulamadığı durumlarda tercih edilen bir terapi çeşididir. Online terapide seanslar elektronik ortamda uygulanmaktadır. Bireyler terapi için uygun interneti olan, sessiz ve tek kalabildikleri herhangi bir ortamda konfor alanından çıkmadan seanslarını alabiliyorlar.Online terapi  pandemi sürecinde yaygınlaşmıştır 

Çatı Katı Psikoloji ile İletişime Geçin ve Anında Randevu Alın!

Alanında uzman psikologlardan oluşan ekibimiz ile Kayseri’de hizmetinizdeyiz. Ekibimiz hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top
Sohbeti başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?
Bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz