Online Psikoterapi

Online Psikoterapi

Online terapi, birey ya da bireylerin genellikle yüzyüze görüşme imkanı bulamadığı durumlarda tercih edilen bir terapi çeşididir. Online terapide seanslar elektronik ortamda uygulanmaktadır. Bireyler terapi için uygun interneti olan, sessiz ve tek kalabildikleri herhangi bir ortamda konfor alanından çıkmadan online seanslarını alabiliyorlar.

Online terapi son zamanlarda pandemi sürecinde yaygın olarak kullanılan bir yöntem olup bu dönemden önce de bu kadar yoğun olmasa da kullanılan bir yöntemdi.

Bireyler ne zaman online terapiyi tercih ederler ?

*Pandemi sürecinde bireyler sağlık açısından kendilerini tehlikeye atmamak adına yüz yüze terapiyi tercih etmeyebiliyorlar. Online terapi sayesinde hastalanma endişesi yaşamadan terapi hizmetinden yararlanabiliyor. Özellikle kaygı bozukluğu, OKB ve  ölüm korkusu yaşayan  bireylerin kaygı ve korkularını belirli bir düzeyde tutmasını sağlayarak terapiye daha sağlıklı ve hızlı cevap vermesi sağlanır.

*Bazı engelli bireylerin terapiste giderken zorluklarla karşılaşması bu bireyler için yorucu olabilmektedir. Bu sebeple online terapi ile konfor alanından çıkmadan terapi hizmetinden yararlanabilirler.

*Bazı küçük şehirlerde , kasaba ve köylerde terapi hizmeti veren uzmanların azlığı ya da yokluğu sebebiyle bireyler bu hizmetten yararlanmak için başka bir şehire yolculuk yaparak bu hizmeti almayı tercih ediyorlardı. Online terapinin varlığı , hem terapi hizmetinin ulaşılır olmasını sağlar hem de ekonomik olarak daha uygun bir hizmet almış olurlar.

Yapılan araştırmalar sonucunda, online terapinin yüz yüze terapi kadar etkili bir yöntem olduğu görülmüştür.

Çatı Katı Psikoloji ile İletişime Geçin ve Anında Randevu Alın!

Alanında uzman psikiyatrist ve psikologlardan oluşan ekibimiz ile Kayseri’de hizmetinizdeyiz. Ekibimiz hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top
Sohbeti başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?
Bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz